Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma Estetiği Nedir?

Yaşlanma ile birlikte cilt gittikçe kurumaya ve kırışmaya başlar. Vücudun birçok yerinde deri sarkmaları görülür. Doku yapısı bozulmaya başlayınca vücuttaki elastikiyet ve derinin tutunumu kaybolur. Bu hususlar göz önüne alındığında kaşların sarkması ve yavaşça göz kapağına doğru düşmesi söz konusu olmaktadır. Sadace yaşa bağlı nedenlerden olmayıp kalıtsal olarak kaşlar yüz hatlarıyla daha düzgün bir estetiğe sahip olamayabilir. Bir diğer sebep ise çoğu insanın kaş kaldırma ameliyatlarını kozmetik nedenlerden dolayı yaptırmaktadır.

Bayanlar arasında çok popüler olan kaş kaldırma operasyonları kaşların düşük olmasına çare olmak için yapılmaktadır. Ancak bazı durumlarda uçları aşırı kalkmış kaşlarda problemli gözükür. İnsanı kibirli ve kendini beğenmiş gibi gösterebilir.

Bu bağlamda düşük kaşların tekrar eski konumuna getirerek yüzde gençleşmeyi hedefleyen tüm operasyonlara kaş kaldırma estetiği diyebiliriz.

Kaş Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Cerrahi işlemle kaş kaldırma estetiği uygulanıyorsa lokal ya da genel anestezi altında operasyon gerçekleştirilir.
Kaş kaldırma estetiği farklı yöntemlerle yapılabilir. Endoskopik yöntem tercih edildiğinde uçta kamera bulunan bir tüp ile saç çizgisi içinde kesilerle operasyon gerçekleştirilir. Bazı cerrahlar ise koronal insizyon denilen yöntemi kullanarak başın üst kısmı saç çizgisi bölgesinden deri kaldırılarak germe yöntemini kullanabilir. Bu yöntem çok yüksek alınlı kişiler için uygulanır.

Germe İle Kaş Kaldırma

Kalıcı olan bu yöntemde kaşın üst kısmından kesi yapılarak belirli bir miktar deri çıkarılır tasarlanan yere kadar kaş gerilir ve yeni konumlandığı yere dikilir.

İple Kaş Kaldırma Yöntemi

Saç çizgisinin olduğu bölgeden giriş yapılarak sarkan kaşların kaldırılması yöntemidir. Alnı geniş olan kişilerde daha çok uygulanan bu yöntemde sadece kaş değil alnın derisi de toparlanmış olur. Yüze daha genç görünüm sağlanır. Yüz estetiğine olan ilgi ve tecrübesi ile Op. Dr. Erdi Özdemir ile yapacağınız görüşme sırasında size daha detaylı bilgi verecektir. Sizin hangi yönteme daha uygun bir aday olup olmadığınızı belirleyecektir.

Kaş Kaldırma Estetiği İyileşme Süreci

Kaş kaldırma ameliyatından sonra iyileşme 7ila 10 gün arasında sürmektedir.Ameliyata bağlı hafif şişlik ve morluklar oluşabilir. Bunlar birkaç gün içerisinde geçecektir. Ameliyat sonrası ağrı ve sızı çok hafif hissedilebilir. Bu da son derece doğaldır. Ameliyattan hemen sonra normal günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Ağır aktivite ve sporlardan doktorunuzun tavsiye edeceği zamana kadar kaçınmalısınız. Operasyon sonrası iyileşme protokollerine uymanız gerekmektedir. Kaşlarınızın tam anlamıyla iyileşmesi ve sonuçları görmek birkaç haftayı bulabilir.

Kaş Kaldırma Estetiği Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle operasyon öncesi gerekli muayeneniz yapılır. Ameliyattan 1 hafta önce sigara ve alkol kullanmamalısınız. Aspirin gibi kan inceltici ilaçlar 1 ay öncesinden kesilmelidir. Ameliyat tam teşekküllü bir ameliyathane ortamında yapılmalı ve operasyona bir yakınınız refakat etmelidir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Riskli Midir?

Ameliyat öncesi doktorunuza sağlık geçmişiniz hakkında bilgi vermelisiniz. Sizin uygun bir aday olup olmadığınız buna da bağlıdır. Herhangi bir risk taşıyorsanız ameliyat olamayabilirsiniz.

Kaş kaldırma ameliyatı son derece risksiz bir ameliyattır. Ameliyat sonrası riskler neredeyse yok denecek kadar azdır. Ancak hastanın iyileşme becerisi, operasyonun başarısı ve enfeksiyona bağlı durumlar göz önüne alındığında bazı riskler taşımaktadır. Aşırı şişlik ve morarma, kan toplanması, kaslarda his kaybı, kanama, şiddetli acı veya ağrı, belirgin yara izleri, asimetrik bozukluklar, aşırı kalkmış kaşlar ve anestezik riskler gibi bir takım riskler taşımaktadır. Bu tip komplikasyonlar gelişirse derhal operasyonu gerçekleştiren cerrahınıza başvurmalısınız.

İletişim Bilgileri
Bize Ulaşın

    user-3

    smartphone